Historia Katarzyny

Kobieta, która przeżyła raka, wydała książkę

Aptekarka trafiła do szpitala z powodu raka płuc, przerzutów do kości, węzłów chłonnych i mózgu i jej historia dodać siły każdemu.

„Lekarz zapytał, czy wiem, co oznacza ten wynik. Odpowiedziałem, że to najbardziej drastyczny rodzaj raka. Wtedy wiedziałem, że zostały mi trzy miesiące”.

Często słyszy się w wiadomościach o ciągłym i szybkim rozwoju leczenia raka oraz nowych, obiecujących wynikach naukowców. Chociaż zupełnie nowe terapie wydają się być poza zasięgiem, perspektywy pacjentów są coraz lepsze.

Katalin pracowała w miejscowej aptece, kiedy musiała udać się do lekarza z niezwykłą słabością i duszeniem się. Nigdy nie paliła, lecz po serii testów zdiagnozowano raka płuc u niej. Lekarz, do którego trafiła, upokorzył ją, przepowiedział jej trzy miesiące życia tylko, na co ona zatrzasneła drzwi i poszła dalej. Albo, jak sama to ujmuje, obudził w niej chęć życia.

„Pierwszym krokiem jest znalezienie lekarza, któremu możemy zaufać” - mówi Katalin.

Katalin trafiła do krajowego centrum onkologicznego a lekarz prowadzący, do którego trafiła - za jej pozwoleniem - przesłał jej wyniki do molekularnego laboratorium Oncompass Medicine. Tak zaczęła się trudna, ale skuteczna historia leczenia.

Rak płuc rozprzestrzeniał się coraz szybciej, a w badaniach wykryto również przerzuty do kości, węzłów chłonnych i mózgu, więc wysłano ją na chemioterapię i radioterapię. Niestety, ludzie, zwłaszcza kobiety, mają tendencję do myślenia, że ​​nie potrzebują pomocy i wykazaliby słabość, jeśli nie mogą uporać się ze wszystkimi kłopotami same . Wiele razy nie ośmielamy się nawet poprosić o pomoc, po prostu chcemy, aby nasi bliscy sami zauważyli, że nie możemy już tego znieść bez pomocy. Katalin nawet nie chciała, żeby ktoś zobaczył, w jakim złym stanie jest, więc przyjęła pomoc tylko od sąsiadów w pracach wokół domu, ale nie prosiła męża, który jest  kierowcą ciężarówki, ani dzieci, aby towarzyszyli jej w życiu codziennym.

Komu słońce wstało dwa razy...

Historia osoby z przerzutowym rakiem płuc w walce o przeżycie.

Dzięki pomocy medycznej i współpracy lekarzy, Katalin rozpoczęła program badawczy w Maladze i trudną, ale podnoszącą na duchu ścieżkę do uzdrowienia. Książka w dużej mierze jest jej historią w formie wywiadów i fragmentów dzienników, a także wywiadów członków rodziny, kolegów, przyjaciół i lekarzy. Za pomocą własnej siły woli i wytrwałości, rozwoju medycyny i jej rodziny, Katalin ostatecznie triumfuje nad chorobą.

Nasze nagrody

Czytaj więcej

O nas

Krótka historia Oncompass Medicine

2003— —2021

Oncompass Medicine to firma medyczna, która oferuje diagnostykę niezbędną do spersonalizowanego leczenia ludzi oraz rozwój narzędzi medycznych wspomagających podejmowanie decyzji.

Dowiedz się więcej

Nasi partnerzy