Oncompass Medicine

Oncompass Medicine to węgierska firma medyczna, która opracowuje narzędzia medyczne wspomagające diagnostykę i podejmowanie decyzji do spersonalizowanego leczenia pacjentów onkologicznych.

Firma Oncompass jako pierwsza opracowała urządzenie medyczne oparte na sztucznej inteligencji, które, jak wykazano, usprawnia decyzje terapeutyczne potrzebne do spersonalizowania leczenia pacjentów z rakiem. Aby zapewnić skuteczne wyniki, Oncompass opracował również złożony system wspomagania decyzji i proces zapewniania jakości.

2021

najbardziej obiecujące europejskie przedsiębiorstwo technologiczne; Oncompass Medicine zdobył nagrodę Unicorn of the Future Award za oprogramowanie onkologiczne opracowane w celu wyboru terapii celowanych dla pacjentów z chorobami nowotworowymi.

2020

System oprogramowania onkologicznego firmy Oncompass Medicine zdobył nagrodę IT Innovation Award 2019 Węgierskiej Fundacji Innowacji.

2020

Na konferencji ASCO (American Society of Clinical Oncology) zaprezentowaliśmy wyniki wspólnych badań klinicznych z naukowcami z Instytutu Marie Curie w Paryżu, udowadniając, że oprogramowanie medyczne sztucznej inteligencji Oncompass Medicine nie tylko ułatwia pracę lekarza, ale także nowa metoda medyczna, cyfrowe planowanie terapii poprawia również skuteczność leczenia pacjentów onkologicznych.

2020

W celu rozwoju terapii cyfrowych na Węgrzech Ministerstwo Innowacji i Technologii, wiodący węgierski uniwersytet medyczny oraz Oncompass Medicine podpisały strategiczną umowę o współpracy.

2020

Zgodnie z wynikami zaprezentowanymi na ESMO (European Society for Medical Oncology), cyfrowe planowanie terapii za pomocą oprogramowania medycznego Oncompass Medicine może być rutynowo stosowane również u dzieci chorych na choroby nowotworowe. W przypadku ponad połowy dzieci uczestniczących w programie specjaliści zalecili ukierunkowane zabiegi terapeutyczne, które nie miałyby miejsca bez testów molekularnych i cyfrowego planowania terapii.

2019

11 października 2019 r. system wspomagania decyzji Oncompass otrzymał najlepszą nagrodę na międzynarodowej konferencji „Breakthrough Innovations in Oncology” na temat onkologicznego wykorzystania sztucznej inteligencji w ASCO (American Society of Clinical Oncology) w Bangkoku.

2019

Oncompass Medicine wygrał  GET IN THE RING V4! Pierwsze miejsce w konkursie na innowacje i start-upy w krajach Grupy Wyszehradzkiej

2017

Od 2017 roku  naszym partnerem konsorcjum są dwa wiodące instytuty onkologiczne w Krajowym Programie Innowacji Onkogenomiki i Precyzyjnej Onkoterapii.

2016

Oncompass, pierwsza wersja narzędzia informatycznego do oceny wyników badań diagnostyki molekularnej i doboru skutecznych terapii, została zaprezentowana w Dolinie Krzemowej w 2016 r. Na Światowej Konferencji Medycyny Personalizowanej.

2012

Dr. István Peták - założyciel szef Oncompass Medicine - otrzymał nagrodę Gábor Dénes Award w uznaniu dla profesjonalistów, którzy tworzą wybitne intelektualne dzieła i wykorzystują nową wiedzę w praktyce.

2010

W czasopiśmie naukowym Nature Reviews opublikowaliśmy podsumowanie testów diagnostycznych niezbędnych do stosowania terapii spersonalizowanych.

2003

Oncompass Medicine została założona w 2003 roku przez lekarzy naukowców powracających z zagranicy w przekonaniu, że pacjenci mają prawo dostępu do wyników międzynarodowych i krajowych badań biomedycznych.

2003

W 2003 r. Naukowcy z Oncompass Medicine byli jednymi z pierwszych, którzy opisali pierwszą skuteczną celowaną opcję terapeutyczną w leczeniu pacjentów z rakiem płuc na Węgrzech.

Nasze nagrody

Czytaj więcej

O nas

Krótka historia Oncompass Medicine

2003— —2024

Oncompass Medicine to firma medyczna, która oferuje diagnostykę niezbędną do spersonalizowanego leczenia ludzi oraz rozwój narzędzi medycznych wspomagających podejmowanie decyzji.

Dowiedz się więcej