Cyfrowe planowanie terapii

Planowanie terapii cyfrowej to spersonalizowane planowanie zabiegu za pomocą urządzenia cyfrowego.

Precyzyjna onkologia jest już częścią codziennego życia. Profil molekularny można dokładnie poznać i dostępnych jest coraz więcej leków celowanych. W erze cyfrowej ważne jest połączenie tych dwóch. Oprogramowanie wspomagające podejmowanie decyzji analizuje dane genetyczne i kliniczne w celu wyciągnięcia właściwych wniosków.
Cyfrowe planowanie terapii (DTT) to planowanie spersonalizowanych zabiegów i immunoterapii za pomocą urządzenia cyfrowego.

Planowanie terapii cyfrowej wymaga informacji molekularnych, a także jak najbardziej szczegółowych danych. Oncompass może również wykorzystać wyniki poprzednich testów diagnostyki molekularnej do planowania terapii lub w przypadku braku szczegółowych informacji molekularnych, przeprowadzić niezbędne testy diagnostyczne na miejscu.

Guz jest wywoływany przez miliony kombinacji milionów możliwych mutacji w setkach genów.

Mutacje genów powodujące nowotwory powstają stopniowo w trakcie rozwoju nowotworu na podstawie praw biologicznych i algorytmów. Analizując molekularny profil guza, nasze specjalne oprogramowanie onkologiczne jest w stanie zrozumieć prawa biologiczne, rozbić „kod molekularny” używany przez guz, a tym samym określić punkt ataku (cel molekularny), do którego może dotrzeć dany lek do zastosowania,  przedstawia spersonalizowane opcje leczenia.

Kalkulator, jako specjalistyczne oprogramowanie onkologiczne, waży i łączy dowody naukowe zgodnie z predefiniowanym algorytmem. Oprogramowanie do planowania terapii porządkuje wiedzę ludzką znajdującą się w publikacjach naukowych. Określając związek i kolejność leków celowanych, które można zastosować, generuje określoną wartość i liczbę dla każdego składnika aktywnego (tzw. Zagregowany poziom wiarygodności, AEL). Kolejność leków i substancji czynnych zależy od wielkości AEL. Wśród opcji terapeutycznych według Raportu

Precyzyjnej Onkologii, po przygotowaniu przez ekspertów, nasz panel ekspertów (Virtual Molecular Tumor Board) zaproponuje konkretną terapię do zastosowania i jej czas, jeśli to możliwe, podczas wspólnej wideokonferencji z lekarzem prowadzącym.

Nasze nagrody

Czytaj więcej

O nas

Krótka historia Oncompass Medicine

2003— —2021

Oncompass Medicine to firma medyczna, która oferuje diagnostykę niezbędną do spersonalizowanego leczenia ludzi oraz rozwój narzędzi medycznych wspomagających podejmowanie decyzji.

Dowiedz się więcej

Nasi partnerzy