Future Unicorn Award Logo 1 1

Nasze nagrody

Nagroda Future Unicornda Future Unicorn

Węgierska firma uznana za najbardziej obiecujące przedsięwzięcie technologiczne w Europie - Oncompass Medicine zdobywa nagrodę Future Unicorn

Węgierska firma zajmująca się badaniami nad rakiem Oncompass Medicine zwyciężyła w kończącym się dzisiaj konkursie DIGITALEUROPE. W tym prestiżowym konkursie Future Unicorn Award przyznawana jest najbardziej obiecującemu europejskiemu przedsięwzięciu technologicznemu o przyszłej wartości przekraczającej 1 miliard USD. Pokonując wiele innych europejskich firm, w tym roku węgierskie przedsięwzięcie biotechnologii medycznej OCM jest zwycięzcą Future Unicorn Award. Wyróżnienie to odebrał 4 lutego, w Światowy Dzień Walki z Rakiem, dr István Peták, współzałożyciel i dyrektor naukowy Oncompass Medicine, z rąk komisarza Komisji Europejskiej ds. Innowacji i badań.

DIGITALEUROPE, profesjonalna organizacja reprezentująca europejskie firmy z branży technologii cyfrowych, po raz czwarty z rzędu zorganizowała w tym roku europejski konkurs dla firm technologii cyfrowej. Nagroda Future Unicorn jest wyróżnieniem dla tych przedsiębiorstw, od których można oczekiwać, że wyrosną na najcenniejszych europejskich gigantów technologicznych lub jednorożców, przynoszących największe zmiany i których wartość przekracza 1 miliard USD.

W tym roku o nagrodę Future Unicorn walczyło 21 firm z 17 krajów europejskich reprezentujących różne sektory (energetyka, finanse, edukacja, opieka zdrowotna, bezpieczeństwo). Węgierska firma Oncompass Medicine triumfowała w ścisłej rywalizacji z dwoma innymi finalistami - szwedzkim Exegerem (produkującym ogniwa słoneczne zintegrowane z produktami codziennego użytku) i norweskim Ocean Sun (twórcą pływających elektrowni słonecznych). Oncompass Medicine zdobył nagrodę Future Unicorn Award za technologię medyczną opracowaną do wybierania terapii celowanych dla pacjentów z rakiem. Wyjątkowo na świecie, kalkulator leczenia onkologicznego w czasie rzeczywistym jest w stanie, w oparciu o dostępne dowody naukowe, uszeregować spersonalizowane, celowane opcje terapeutyczne w ciągu 20 milisekund dla 405 typów raka, w 52000 mutacji, w oparciu o 26.838 norm medyczno-biologicznych i wśród 1417 aktywnych środków leczniczych. Dzisiaj, kiedy co minutę na całym świecie umiera 20 osób z powodu chorób nowotworowych, a co dziewięć sekund w UE diagnozowany jest nowy przypadek raka, innowacja OCM może okazać się bardzo ważnym krokiem wspierającym skuteczniejsze leczenie pacjentów z rakiem.

Dr István Peták, dyrektor naukowy OCM i współzałożyciel, powiedział:

„Ludzkość spełniła każde swoje marzenie, opracowując narzędzia do zwielokrotniania jej fizycznych możliwości. Z pomocą koła możemy poruszać się szybciej niż inne żywe stworzenia, z butlą tlenową możemy oddychać głęboko w oceanie, za pomocą mikroskopu niewidzialne staje się widoczne, a dzięki szczepionkom możemy wzmocnić nasz układ odpornościowy, więc nie bezradnie znosić spustoszenie wirusów. Dzisiaj innowacje, które są niezbędne dla ludzkości, są tworzone przez technologiczne start-upy, czego wspaniałym przykładem jest Katalin Karikó, która opracowała pierwszą szczepionkę przeciwko Covid-19 w niemieckiej firmie BioNTech. Tegoroczni nominowani do jednorożców oferują technologiczne rozwiązania dla ważnych wyzwań ludzkości, których wartość DigitalEurope plasuje się przede wszystkim na podstawie ich wartości społecznej, a dopiero na drugim miejscu ze względów ekonomicznych. Jest to szczególnie ważne teraz, w dobie katastrofy klimatycznej i pandemii koronawirusa, kiedy stawką jest ludzkie życie i przyszłość ludzkości.

To ogromny zaszczyt i zachęta, że ​​w tym roku DigitalEurope wybrała naszą firmę Oncompass Medicine jako najbardziej obiecujące przedsięwzięcie technologiczne w Europie. Konkurencja międzynarodowa jest szczególnie ważna w nauce i innowacjach. Ale nie moglibyśmy tego osiągnąć bez wsparcia krajowego, więc szczególne podziękowania za naszą nominację należą się również Węgierskiemu Stowarzyszeniu ICT (IVSZ). Jestem dumny, że z sukcesem reprezentowaliśmy Węgry w konkursie i miejmy nadzieję, że skupiliśmy uwagę na węgierskich innowacjach, naukowcach i innych krajowych przedsiębiorstwach”.

Nasze nagrody

Czytaj więcej

O nas

Krótka historia Oncompass Medicine

2003— —2024

Oncompass Medicine to firma medyczna, która oferuje diagnostykę niezbędną do spersonalizowanego leczenia ludzi oraz rozwój narzędzi medycznych wspomagających podejmowanie decyzji.

Dowiedz się więcej