Innovacios Nagydij

Nasze nagrody

Nagroda za innowacje związane z informatyką

Oncompass Medicine zdobył nagrodę dotyczącą informatyki Innovation Award 2019 Węgierskiej Fundacji Innowacji.

Img 0355 768x1190

„Kalkulator leczenia onkologicznego w czasie rzeczywistym, system oprogramowania onkologicznego opracowany przez węgierskich badaczy raka z Oncompass Medicine, zdobył nagrodę dotyczącą informatyki Innovation Award 2019 Węgierskiej Fundacji Innowacji.

Oprogramowanie wspomagające podejmowanie decyzji, opracowane przez badaczy raka z Oncompass Medicine, to uznana na całym świecie innowacja - nazwana zeszłorocznym rozwiązaniem przyszłości magazynu Forbes - która umożliwia wybór spersonalizowanych terapii dla pacjentów chorych na choroby nowotworowe. Oprócz molekularnych testów diagnostycznych i leków celowanych oprogramowanie to zapewnia kolejny podstawowy wymóg spersonalizowanej medycyny precyzyjnej. Choroby nowotworowe mogą być spowodowane przez 6 milionów mutacji w 600 genach, zwykle z wieloma mutacjami genów u pacjentów w tym samym czasie. Specjalny algorytm medyczny używany przez oprogramowanie łączy mutacje genów z ponad setką leków na rynku i lekami dostępnymi w tysiącach badań klinicznych.

„Nasze wyznanie, Oncompass Medicine, było od samego początku celem, aby zapewnić wszystkim pacjentom leczenie, które najprawdopodobniej zadziała zgodnie z naszą najlepszą obecną wiedzą. Na szczęście mamy teraz ponad sto zarejestrowanych leków celowanych. Diagnostyka molekularna, badania multigeniczne są dostępne w coraz większej liczbie miejsc, a wspomaganie decyzji w oparciu o sztuczną inteligencję staje się coraz bardziej uzasadnione w medycynie spersonalizowanej - w celu podjęcia szybkiej i trafnej decyzji. Jednym z pierwszych takich programów medycznych jest opracowany przez nas system, który sortuje potencjalne leki dla pacjenta na podstawie defektów genetycznych występujących w guzie pacjenta. Jednak kalkulator nigdy nie zastąpi lekarza, maszyna może wziąć pod uwagę tylko genetykę komórki nowotworowej, a leczenie pacjenta jest zadaniem znacznie bardziej złożonym ”. - podsumował Dr. István Peták, badacz raka, farmakolog molekularny, założyciel medyczny i dyrektor naukowy Oncompass Medicine.

Oprogramowanie opracowane przez Oncompass Medicine to stale rozwijająca się baza wiedzy, która wykorzystuje całą dotychczas zgromadzoną wiedzę do podjęcia danej decyzji terapeutycznej. Wiedza na bazie inteligencji informatycznej, która działa w ciągu 20 milisekund ”.

Nasze nagrody

Czytaj więcej

O nas

Krótka historia Oncompass Medicine

2003— —2023

Oncompass Medicine to firma medyczna, która oferuje diagnostykę niezbędną do spersonalizowanego leczenia ludzi oraz rozwój narzędzi medycznych wspomagających podejmowanie decyzji.

Dowiedz się więcej